Infekcje bakteryjne – jak je rozpoznać

Prawie każda kobieta choć raz w życiu pochwy doświadczyła infekcji intymnej Infekcje te szczególnie często pojawiają się latem. Ostatnio pisaliśmy o infekcjach grzybiczych, ale istnieją również infekcje  o podłożu bakteryjnym. Dowiedz się więcej o przyczynach i objawach bakteryjnych infekcji pochwy.

Flora bakteryjna pochwy składa się z bakterii, głównie pałeczek kwasu mlekowego, które chronią ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i utrzymują właściwe, kwaśne pH. Prawidłowa ilość bakterii kwasu mlekowego umożliwia ochronę przed infekcjami okolic intymnych. Niestety, gdy pałeczek brakuje, , zaczynają się rozwijać patogeny i dochodzi do stanu zapalnego.

Na infekcje bakteryjne narażona jest każda kobieta.  Jednak ryzyko wzrasta u kobiet w  czasie ciąży czy w okresie menopauzy. Obniżony poziom estrogenów  lub wahania hormonalne mogą prowadzić do zmian zanikowych i suchości pochwy, co zwiększa prawdopodobieństwo zakażenia.  B Częściej chorują także kobiety aktywne seksualnie, stosujące antybiotykoterapię lub prowadzące stresujący tryb życia

Jakie są typowe oznaki infekcji bakteryjnych? Wydzielina z pochwy przybiera szarawy odcień, i ma nieprzyjemny rybi zapach. Niekiedy dochodzi również do zainfekowania cewki moczowej i wtedy pojawia się jeszcze uporczywe pieczenie, utrudniające oddawanie moczu. Przed cyklem menstruacyjnym objawy mogą się nasilać, potęgując dyskomfort. Gdy tylko zauważysz niepokojące objawy natychmiast zgłoś się do swojego ginekologa. Nieleczona infekcja może  nieść za sobą poważniejsze konsekwencje takie jak zapalenie macicy lub jajników..

Przy okazji infekcji intymnej warto stosować Gynomed Vaginal Active, który skutecznie odbuduje prawidłową mikroflorę  pochwy. Gynomed Vaginal Active zawiera Lcr Regenerans® – o skuteczności udowodnionej w licznych wartościowych badaniach naukowych.  Dodatkowym atutem jest w jego przypadku wygoda – wystarczy aplikacja raz na 4 dni!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem