Infekcje grzybicze – jak je rozpoznać

Wakacje za pasem, a w związku z tym wyjazdy, aktywność fizyczna oraz kąpiele w morzu i basenie. Niestety nie zawsze te przyjemności kończą się dobrze. Lato to okres, kiedy  jesteśmy bardziej niż zwykle narażone na infekcje intymne. Jakie są ich rodzaje i jak je rozpoznać?

Wysoka temperatura i wilgoć to wymarzone warunki dla infekcji rozwoju grzybiczych. Sprzyja temu korzystanie z kąpielisk i toalet publicznych i używanie hotelowych ręczników.

Za powstawanie tego typu infekcji odpowiedzialne są drożdżaki, które potrafią zaatakować niemal każdą część ciała. Często namnażają się właśnie w okolicach pochwy, niekoniecznie wywołując przykre dolegliwości. Mechanizm powstawania grzybicy jest dość skomplikowany. U jego podłoża leżą zaburzenia flory bakteryjnej pochwy. Jesteśmy na nie szczególnie narażone w okresie wakacji, w wyniku korzystania z leżaków basenowych, ręczników i publicznych toalet. Grzybicy zazwyczaj towarzyszy zachwianie naturalnej odporności organizmu.  Głównymi jej objawami są świąd, pieczenie i zaczerwienienie oraz  obecność białej, serowatej wydzieliny.

Leczenie najczęściej odbywa się przy zastosowaniu preparatów działających miejscowo: maści lub globulek. Niekiedy stosuje się leczenie ogólne, które polega na przyjmowaniu antybiotyków lub przeciwgrzybicznych środków doustnych Bardzo wygodnym rozwiązaniem do stosowania w infekcjach intymnych jest Gynomed Vaginal Active, pierwszy probiotyk dopochwowy o stopniowym uwalnianiu. Dzięki unikalnej technologii wystarczy jedna aplikacja co cztery dni! Gynomed Vaginal active rekomendowany jest szczególnie podczas wakacji dla kobiet uprawiających sport, podróżujących  oraz dla aktywnych seksualnie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem