Infekcje intymne w ciąży

Główną przyczyną infekcji intymnych są zaburzenia w składzie mikroflory pochwy, czyli zmniejszenie liczby bakterii kwasu mlekowego (tych ‘dobrych’) a pojawienie się mikroorganizmów chorobotwórczych, czyli grzybów lub bakterii. Objawia się to swędzeniem, pieczeniem i upływami. Najczęściej występującymi infekcjami dróg rodnych u kobiet są  grzybice, bakteriozy lub są to infekcje mieszane.

Do zaburzeń równowagi mikroflory pochwy  może dojść w różnych sytuacjach. Najczęstsze przyczyny ich występowania to: różnego rodzaju zmiany hormonalne, niewłaściwa higiena, niektóre choroby itp. Grupą, która znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka są kobiety w ciąży!

Organizm ciężarnej kobiety ma zwykle nieco obniżoną odporność, a więc jest bardziej narażony na rozwój infekcji bakteryjnych . Pochwa jest rozpuchniona, zmienia się poziom pH. Infekcjom może sprzyjać także stres związany z nową rolą oraz częste problemy z oddawaniem moczu (lub przeciwnie – nietrzymaniem).

Przez całe dziewięć miesięcy nie należy lekceważyć nawet najmniejszych sygnałów związanych ze zdrowiem, ponieważ stan przyszłej mamy odzwierciedla się na zdrowiu dziecka. Warto na kilka tygodni przed porodem rozpocząć przyjmowanie doustnych probiotyków, które pozytywnie wpływają na stan dróg rodnych kolonizując je. Ten aspekt jest o tyle ważny, że mikroflora jelitowa dzidziusia nie jest jeszcze w pełni ukształtowana, a on sam nabywa ją podczas porodu naturalnego od matki. Infekcji intymnej nigdy nie należy leczyć na ‘własną rękę’, a będąc w ciąży powinno się konsultować leczenie ze specjalistą. Preparaty podawane ciężarnym powinny być bezpieczne i przebadane.

Gynomed Protect suplement diety, to pierwszy na polskim rynku doustny synbiotyk ginekologiczny, który dla maksymalnego efektu zawiera opatentowane połączenie trzech składników aktywnych:

  • probiotyk– Lactobacillus casei rhamnosus Lcr35®, szczep dobroczynnych bakterii naturalnie występujących w organizmie człowieka. Lcr35® produkuje kwas mlekowy i pomaga utrzymać właściwe pH pochwy,
  • prebiotyk– składniki selektywnie wspomagające wzrost i aktywność biologiczną Lcr35® w organizmie,
  • postbiotyk– dobroczynne substancje aktywne wytwarzane przez Lcr35®.

Co więcej szczep został przebadany z udziałem kobiet w ciąży. Potwierdza to jego skuteczność i bezpieczeństwo zarówno dla mamy jak i nienarodzonego dziecka.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem