Jak zapobiegać infekcjom intymnym podczas wyjazdów?

Końcówka lata to świetna okazja na korzystanie z ostatnich promieni słonecznych podczas tych wakacji. Uczniowie wrócili już do szkół, więc kurorty nieco opustoszały i można znaleźć interesujące oferty wyjazdów. Wystarczy jednak chwila nieuwagi aby zepsuć sobie wymarzony urlop. Co zrobić, by uniknąć infekcji intymnej podczas wyjazdu?

Drogi rodne kobiet zasiedla specyficzna mikroflora, w głównej mierze bakterie kwasu mlekowego. Właśnie one, poprzez wytwarzanie kwasu mlekowego, zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów chorobotwórczych, a tym samym chronią organizm kobiety przed infekcjami intymnymi. Główną przyczyną infekcji intymnych są zaburzenia w składzie mikroflory pochwy, czyli zmniejszenie liczby bakterii kwasu mlekowego i pojawienie się innych mikroorganizmów, na przykład grzybów lub bakterii. Objawia się to między innymi swędzeniem, pieczeniem i upławami. Do najczęstszych infekcji dróg rodnych kobiet należą: grzybica, bakteryjne zapalenie pochwy, a także infekcje mieszane.

Trudno jest jednoznacznie określić przyczyny infekcji, istnieje jednak kilka sposobów, by im zapobiec.

Najważniejszą kwestią jest właściwa higiena intymna. Należy pamiętać o codziennym podmywaniu, najlepiej z wykorzystaniem środków przeznaczonych do higieny intymnej o fizjologicznym pH. Nie zaleca się długich kąpieli, gdyż długie przesiadywanie w wodzie wysusza skórę i śluzówkę, dlatego też lepiej korzystać z prysznica. Kobiety mające problemy z nawracającymi infekcjami intymnymi nie powinny używać tamponów, gdyż stanowią one dodatkową ingerencję w mikroflorę okolic intymnych. Szczególnie należy uważać podczas wakacyjnych wyjazdów – baseny i publiczne toalety to rezerwuar bakterii i grzybów!

Aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas wyjazdu spakuj do swojej kosmetyczki Gynomed Vaginal Active™. Gynomed Vaginal Active™ to produkt wyjątkowy – jedna tabletka uwalnia w sposób ciągły składnik aktywny przez cztery dni. Zawiera w swoim składzie Lcr Regenerans®, unikalną, opatentowaną kompozycję probiotyku, prebiotyku i postbiotyku do stosowania w infekcjach intymnych. Posiada skuteczność udowodnioną w licznych badaniach naukowych. Gynomed Vaginal Active™ to bardzo wygodne rozwiązanie, w szczególności dla kobiet uprawiających sport, aktywnych seksualnie (stosując go można kontynuować współżycie), podróżujących oraz zabieganych.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem